Мануальна терапія

Мануальна терапія, дослівно «лікування руками» – давно відомий спосіб безопераційного лікування безлічі захворювань опорно-рухового апарату людини.

Поняття «мануальна терапія», нерідко асоціюють тільки з нетрадиційною медициною.  Але вона також давно і ефективно використовується в неврології, ортопедії, нейрофізіології і спортивній медицині.

Найбільш ефективним є комплекс заходів, що поєднує лікувальний масаж, мануальну терапію і фізіотерапію.  Це пов’язано з тим, що масаж і фізичні вправи підсилюють кровообіг до тканин і органів, що в свою чергу збагачує їх киснем і корисними речовинами та  сприяють розслабленню м’язів.

Показання для призначення мануальної терапії

Основною метою мануальної терапії є усунення обмеження рухів в рухових сегментах, переважно в хребетному відділі, а також суглобах.

Головними симптомами, при яких варто звертатися до лікаря  мануального терапевта, є больові синдроми, скутість і малорухливість в області хребта, а також інших відділів опорно-рухового апарату.  Біль може бути різного характеру: ниючий біль в районі хребта, «простріли» в руку, ногу, сідницю, «заклинювання» хребта при певних рухах або при глибокому вдиху, порушення постави. В кожному разі треба звертатися до фахівця.

 

Захворювання, при яких показана до призначення мануальна терапія:

 • сколіози;
 • остеохондроз, спондилоартроз;
 • міофасціальні больові синдроми;
 • вертеброгенні цервикалгии, торакалгии і люмбоишиалгии, кокцигодинії та інше.

 

Зверніть увагу, мануальна терапія, масаж, і фізіотерапія рекомендовані:

 • представникам малорухомих професій (офісним співробітникам, водіям, викладачам, перукарям та іншим);
 • людям з надмірною вагою;
 • жінкам після вагітності і в перші роки материнства

 

Існують абсолютні та відносні протипоказання до призначення мануальної терапії.  До абсолютних протипоказань можна віднести:

 • пухлини хребта, суглобів;
 • інфекційні процеси в області опорно-рухового апарату;
 • гострі запальні захворювання суглобів, оболонок спинного та головного мозку;
 • свіжі травматичні або після операційні процеси в хребті і суглобах.

 

Всі інші захворювання є відносними протипоказаннями, в кожному випадку лікар приймає рішення про призначення терапії, враховуючи анамнез пацієнта

 

Важливо!  Мануальними терапевтами можуть бути тільки особи з вищою медичною освітою, які пройшли спеціальні навчальні курси.  Тільки фахівець обирає та призначає лікувальні методики для пацієнта.

Фахівці клініки «Діагностика здоров’я» мають у своєму розпорядженні новітні методики в галузі лікування захворювань опорно-рухового апарату.  Прийом пацієнтів ведеться в спеціально обладнаному кабінеті, забезпеченому всім необхідним для ефективного лікування

Ціни

Мануальна терапія при захворюваннях периферичної нервової системи
Мануальна терапія при захворюваннях кісткової системи
Огляд, консультація лікаря мануальної терапії первинний 250 грн
Огляд, консультація лікаря мануальної терапії повторний 250 грн.

 

Записатися на прийом мануального терапевта можна за тел.099 513 54 55

Будьте здорові!

 

Scroll Up