Чому краще не робити саморобний санітайзер?

Останнім часом санітайзер став нашим невід’ємним аксесуаром, а головним елементом антисептичних засобів є спирт, який становить близько 60% його вмісту.

Спирт ефективний для знищення різних типів мікробів, включно з вірусами і бактеріями, тому що він розгортає та нейтралізує їх активні речовини. Цей процес називається денатурацією.

Існують різні види бактерій і вірусів, і деякі з них легше вбити спиртом. Наприклад, бактерії кишкової палички, які можуть викликати харчові захворювання та інші інфекції, дуже ефективно знищуються спиртом у концентраціях понад 60%.

Якщо 60% спирту це добре, то 100% – краще?
Дивно, але ні. Фактично денатурація білка працює швидше, коли невелика кількість води змішується зі спиртом. А чистий спирт випаровується надто швидко, щоб ефективно вбивати бактерії або віруси на вашій шкірі, особливо взимку, коли повітря менш вологе.

Використання 100% спирту також дуже швидко висушить шкіру і викличе подразнення. Це може привести до того, що ви не будете дезінфіковувати руки настільки часто, наскільки це необхідно. Ось чому більшість дезінфікувальних засобів для рук містять пом’якшувальні засоби, які є сумішами, що допомагають пом’якшити та зволожити вашу шкіру.

Scroll Up